Resultater Sponestafetten 2017, med bilder

Vi takker alle deltakere og tilskuere for en flott ettermiddag på Vestre Spone Idrettsplass

Se resultater senior / junior

Se resultater MIX

 

 

Sponestafetten 2015

Gutta som tok sin andre seier på rad i Sponestafetten ! Tiden var enda bedre enn i fjor, og Gutta ledet stafetten hele veien.

Se resultater her

Testløp

Resultater testløp –  fra Jelstadtorvet med mål i dumpa etter Høybakk.

1. Per Kristian Nygård  3,03
2. Christian Bache         3,20
3. Sondre Nygård          3,26
4. Steinar Sveen             3,46
5. Håvard Kristiansen   3,56
6. Jens Emil Nygård      3,57

 

 

Sponestafetten 2013

Laber deltagelse i seniorklassen i årets stafett. Spone yppet seg, og vekslet først etter 2. etappe, etter et meget godt løp av Håkon Andre Volland. Modum ble for sterke til slutt, og vant greit.

Modum stillte også med damelag.

I mix klassen var det 7 lag på startstrek. Sigdal har dominert her i de senere år, men i år ble Modums unge løpere for sterke, og vant klart.

Sponestafetten 2005

RESULTATER Sponestafetten 2005

MENN SENIOR           Tot tid: Etap:
Startnr. 19 Modum FIK  14:35,4
1.etappe Tore S. Hansen       04:02,0
2.etappe Andreas Skatvedt     01:50,0
3.etappe Amund Hoffart        02:28,0
4.etappe Øivind Wiger         02:32,0
5.etappe Tore Bye             02:56,0
6.etappe Thomas Karlsen       00:47,4

Startnr. 23 Nesbyen       15:28,0
1.etappe Magnus Lindahl       03:56,0
2.etappe Sondre Lindahl       01:48,0
3.etappe Simen Andersen       03:01,0
4.etappe Tore Bjerkerheim     02:31,0
5.etappe Frank Jensen         03:22,0
6.etappe Jesper Høva          00:50,0

Startnr. 21 Vestre Spone IF 16:05,0
1.etappe Per Kr. Nygård       04:18,0
2.etappe Magnus Bergan        01:56,0
3.etappe Steinar Sveen        03:00,0
4.etappe Jan Indsetviken      02:28,0
5.etappe Karl Erik Overn      03:27,0
6.etappe Bjarne Johansen      00:56,0

KLASSE JUNIOR
Startnr. 20 Sigdal FIK Junior 16:33,0

1.etappe Harald Aaby Flatin   04:49,0
2.etappe Sigbjørn T. Skatvedt 02:02,0
3.etappe Henrik Fremgaard     03:07,0
4.etappe Eirik Tanberg        02:23,0
5.etappe Knut A. Flatin       03:14,0
6.etappe Jack-Ivar Bøhn-Nielsen 00:58,0

KLASSE VETERANER
Startnr. 25 Modum FIK Veteraner 16:31,0
1.etappe Brede Huse           04:22,0
2.etappe Alf Morka            02:12,0
3.etappe Pål Stenbro          03:08,0
4.etappe Arne Skretteberg     02:36,0
5.etappe Ulf Dahl             03:17,0
6.etappe John Muggerud        00:56,0

KVINNER Junior
Startnr. 14 Ringerike 18:19,9

1.etappe Maria Aure           03:56,0
2.etappe Mari Lauritzen Næss  02:33,0
3.etappe Caroline Amundsen    03:48,0
4.etappe Marte A. Buttingsrud 02:56,0
5.etappe Guro Olsen Gjestvang 04:05,0
6.etappe Anette Søbakken      01:01,9

MIXSTAFETT

Start nr. 4 Sigdal FIK 1 05:23,2
1.etappe 14 Kjetil Kleiv
2.etappe 15 Sigbjørn T. Skatvedt
3.etappe 11 Brede Bekken
4.etappe 16 Elin Støvern
5.etappe 12 Eva Velstad
6.etappe 13 Ingeborg Helgetveit

Startnr. 9 Sturla 1     05:25,0
1.etappe 13 Bendik Nes
2.etappe 12 Ferdinan Kran Edman
3.etappe 12 Andras Andersen
4.etappe 14 Tonje Høgli Andersen
5.etappe 15 Anja Wilson Iversen
6.etappe 15 Ida Lobben Stie

Startnr. 11 Ringerike 05:34,0
1.etappe 16 Audun Roald Strøm
2.etappe 14 Halvard Olsen Gjestvang
3.etappe 14 Daniel Bergerud
4.etappe 13 Heidi Ringen
5.etappe 11 Regine Haraldsen
6.etappe 12 Elisabeth Hammerstad

Start nr. 1 MODUM FIK 1 05:39,0
1.etappe 13 Kristian Hoffart
2.etappe 16 Andreas Skadvedt
3.etappe 13 Marius Holm
4.etappe 13 Silje Kr. Andersen
5.etappe 11 Kjersti Ramstad
6.etappe 15 Maren Tandberg

Start nr. 5 Sigdal FIK 2 05:55,0
1.etappe 14 Kristen Reistad
2.etappe 15 Hans Marius Støa
3.etappe 14 Sten Vidar Bergan
4.etappe 12 Nina Støvern
5.etappe 11 Åse Reistad
6.etappe 11 Siri Kleiv

Startnr. 10 Sturla 2 06:00,0
1.etappe 13 Markus Midtskogen
2.etappe 15 Tina Andersen
3.etappe 13 Jonas Bjørndal
4.etappe 13 Emilie Nes
5.etappe 13 Marie Eap
6.etappe 13 Petra Gjennestad

Start nr. 2 Modum FIK 2 06:03,0
1.etappe 15 Ole Kr. Skålien
2.etappe 16 Timo A. Bakken
3.etappe 11 Håkon Bekkeseth
4.etappe 14 Silje Sprakhaug
5.etappe 11 Julie Dahl
6.etappe 14 Ane Versland

Start nr. 3 Modum FIK 3 06:03,0
1.etappe 15 Mattias Solheim
2.etappe 16 Tor Kr. Andersen
3.etappe 13 Vegard Dahl
4.etappe 14 Anne M.Bergsland
5.etappe 11 Lisa Niemann
6.etappe 11 Heidi Mårtenson

Plass: 12 Vestre Spone IF 06:15,0
1.etappe 15 Even Hoffart
2.etappe 14 Sondre Nygård
3.etappe 9 Lars Skyliholt
4.etappe 11 Anne Skyliholt
5.etappe 12 Ingrid V. Sveen
6.etappe 12 Anne Gamst Shjerven

Startnr. 7 Eiker Kvikk 1 06:34,0
1.etappe 13 Henrik Holth
2.etappe 13 Tord Kaasa
3.etappe 11 Fredrik Hagen
4.etappe 13 Mari Elise Aaby
5.etappe 11 Sunniva Brox
6.etappe 12 Marie Rolland Enger

Startnr. 8 Eiker Kvikk 2 06:49,0
1.etappe 12 Stine Dombu
2.etappe 13 Kristine Klægstad Moen
3.etappe 9 Aurora Brox
4.etappe 13 Tine Deilkås
5.etappe 11 Linn Nikkerud
6.etappe 10 Henriette Berget