Resultater Minneløpet 2015

Per Kristian Nygård tok en klar seier i årets minneløp. Han var bare  9 sekunder unna sin egen rekord. tiden 31.31 var meget sterkt under de rådene forhold. Lasse Blom holdt følge i 6,5 km, men måtte se seg slått av Per Kristian med 44 sekunder i mål.

Voldsomt uvær  – minutter før start gjorde sitt til at deltagerantallet,  – spesielt i trimklassen ikke var den største.

 

Menn 15 –  19 år                               TID
1 Simen Gudbrandsen               Modum FIK      37:45,0
2  Eirk Ramstad                          Modum FIK      39:46,0

Menn 20 – 34 år                                    TID
1 Per Kristian Nygård Vestre Spone IF                31:31,0
2 Lasse Blom                              Sømna                  32:15,0
3 Vegard Skinnes                      Simostranda IL   32:58,0
4 Ola Matre                                Modum                 35:18,0
5 Dag Erik Molandsveen         Eiker Kvikk          36:37,0
6 Lars Grønhovd                       Modum                 37:51,0
7 Henning Kleven                     Vestre Spone IF  38:12,0
8 Sondre Nygård                      Vestre Spone IF  41:42,0
9 Jens Emil Nygård                 Vestre Spone IF  45:09,0

Menn 35 – 39 år                                     TID
1 Øivind Wiger                          Modum FIK              32:48,0
2 Wiggo Skretteberg                Modum FIK              36:44,0
3 Tonny Holte Team                SolbergvardenOpp  46:10,0

Menn 40 – 44 år
1 Vegard Woll                            Nesbyen IL               40:43,0

Menn 45 – 49 år TID
1 Roar Blikken                           Modum CK               38:03,0
2 Gjermund Hellerud              GTI                              41:46,0
3 Odd Inge Hellerud               Vestre spone IF         45:22,0
4 Kristian Skorta                      Modum                       45:38,0

Menn  50 – 54 år
Jan Insetviken Vspone IF  DNF

Menn 55-59 år TID
1 Arne Erik Håkonsen              Politiet                      40:04,0
2 Sverre Kr. Bjølgerud              Modum FIK             43:07,0
3 Morten Johansen                  Team Splitkon          45:33,0

TRIM

Silje Overn
Henriette Overn
Ole Kristian Indresæter
Jan Roger Hellerud
Tina Merete Nordhagen
Tobias Nordhagen
Jan Skinnes
Inger-Anne N. Skinnes
Esther Ramstad
Ole Gunnar Næs
Steinar Sveen

BARNELØP
Sander K. Nygård
Filip Molenar
Ottar Hellerud
Are K. Kristoffersen

 

Oddvar Helleruds minneløp 2013

2013 utgaven av Oddvar Helleruds minneløp ble en våt affære. Lasse Blom gjorde et sterkt løp og kom i mål på tiden 32:28,0 . Imponerene løp også av Vegard Skinnes som løp på 33:46

Rekorden i det 9,7 km lange løpet er det Per Kristian Nygård som har på 31:22,0 (2012) han måtte denne gang se seg slått med 1,36 av Blom og med 18 sek av Skinnes.

Resultater

Klasse 16 – 19 år 
1 Vegard Skinnes         Vestre Spone   33:46,0

Kvinner Klasse 16 – 19 år 
1 Emilie S. Ebbestad     Svelvik       01:09:22

Klasse 20 – 39 år 
Navn                      Klubb           tid
1 Lasse Blom             Modum FIK      32:28,0
2 Per Kristian Nygård    Vestre Spone   34:04,0
3 Ola Matre              Modum          35:28,0
4 Viggo Skretteberg      Modum FIK      38:12,0
5 Håkon A Volland        Vestre Spone   39:51,0
6 Sondre Nygård          Vestre Spone   40:07,0
7 Håvard Kristiansen     Vestre Spone   46:38,0
8 Jens Emil Nygård       Vestre Spone   46:45,0

Klasse 40 – 44 år         Klubb           tid
1 Vegard Woll            Nesbyen        37:12,0
2 Per Tore Røine                        46:03,0

Klasse 45 – 49 år         Klubb           tid
1 Kjell Åby                             45:00,0
2 Bjarne Johansen        Vestre Spone   51:24,0

Klasse Kvinner 50 – 54 år 
1 Tone M. Ebbestad       Svelvik        54:23,0

Klasse 50 – 54 år           Klubb         tid
1 Tore Nordmyren         Vestre Spone   46:46,0
2 Kjell Arne Indresæter  Vestre Spone   52:57,0
3 Håvard S. Ebbestad     Svelvik       01:09:30

Klasse 55 – 59 år           Klubb         tid
1 Arne E.Håkonsen Nordre B. Politidistr. 40:21,0
2 Ole Bjørn Bråthen Sjåstad V.Lier       43:49,0

Klasse 60-64                              tid

Navn Klubb
1 Arne Kristian Røren     Eiker Kvikk    01:12:02


Barneløp

Are Kristoffersen
Isak Kristoffersen
Magnus R. Hansen
Sondre Hellerud Gundhus
Tuva Hellerud Gundhus

Trimklasse

Hans H. Kvale
Terje Bye
Eva Borgersen
Herman Hagen
Thor Einar Hagen
Hege Hagen
Liv Hagen
Stine V. Hagen
Bjørn Aspelien
Lars Skyliholt
Karl Jelstad
Stenar Sveen