Testløp 2014

Testløp før stafettsesongen, med gode tider og rekord-deltagelse!

Testløp fra Jelstadtorvet til dumpa ved Høibakk 1150 meter.

   Resultater:

1. Per Kristian Nygård   3.03

2. Christian G. Bache     3.12

3. Christer Skuteud        3.22

4. Sondre Nygård           3.23

5. Vebjørn Nyhus           3.35

6. Tore Bjørnstad           3.47

7. Ole Ringerud              3.51

8. Daniel Andersen        3.52

9. Jens Emil Nygård       3.58

10. Morten Ødenes        4.00

Rekordstort startfelt på testløp 6.mai 2014

Sponestafetten 2013

Laber deltagelse i seniorklassen i årets stafett. Spone yppet seg, og vekslet først etter 2. etappe, etter et meget godt løp av Håkon Andre Volland. Modum ble for sterke til slutt, og vant greit.

Modum stillte også med damelag.

I mix klassen var det 7 lag på startstrek. Sigdal har dominert her i de senere år, men i år ble Modums unge løpere for sterke, og vant klart.

Oddvar Helleruds minneløp 2013

2013 utgaven av Oddvar Helleruds minneløp ble en våt affære. Lasse Blom gjorde et sterkt løp og kom i mål på tiden 32:28,0 . Imponerene løp også av Vegard Skinnes som løp på 33:46

Rekorden i det 9,7 km lange løpet er det Per Kristian Nygård som har på 31:22,0 (2012) han måtte denne gang se seg slått med 1,36 av Blom og med 18 sek av Skinnes.

Resultater

Klasse 16 – 19 år 
1 Vegard Skinnes         Vestre Spone   33:46,0

Kvinner Klasse 16 – 19 år 
1 Emilie S. Ebbestad     Svelvik       01:09:22

Klasse 20 – 39 år 
Navn                      Klubb           tid
1 Lasse Blom             Modum FIK      32:28,0
2 Per Kristian Nygård    Vestre Spone   34:04,0
3 Ola Matre              Modum          35:28,0
4 Viggo Skretteberg      Modum FIK      38:12,0
5 Håkon A Volland        Vestre Spone   39:51,0
6 Sondre Nygård          Vestre Spone   40:07,0
7 Håvard Kristiansen     Vestre Spone   46:38,0
8 Jens Emil Nygård       Vestre Spone   46:45,0

Klasse 40 – 44 år         Klubb           tid
1 Vegard Woll            Nesbyen        37:12,0
2 Per Tore Røine                        46:03,0

Klasse 45 – 49 år         Klubb           tid
1 Kjell Åby                             45:00,0
2 Bjarne Johansen        Vestre Spone   51:24,0

Klasse Kvinner 50 – 54 år 
1 Tone M. Ebbestad       Svelvik        54:23,0

Klasse 50 – 54 år           Klubb         tid
1 Tore Nordmyren         Vestre Spone   46:46,0
2 Kjell Arne Indresæter  Vestre Spone   52:57,0
3 Håvard S. Ebbestad     Svelvik       01:09:30

Klasse 55 – 59 år           Klubb         tid
1 Arne E.Håkonsen Nordre B. Politidistr. 40:21,0
2 Ole Bjørn Bråthen Sjåstad V.Lier       43:49,0

Klasse 60-64                              tid

Navn Klubb
1 Arne Kristian Røren     Eiker Kvikk    01:12:02


Barneløp

Are Kristoffersen
Isak Kristoffersen
Magnus R. Hansen
Sondre Hellerud Gundhus
Tuva Hellerud Gundhus

Trimklasse

Hans H. Kvale
Terje Bye
Eva Borgersen
Herman Hagen
Thor Einar Hagen
Hege Hagen
Liv Hagen
Stine V. Hagen
Bjørn Aspelien
Lars Skyliholt
Karl Jelstad
Stenar Sveen

Sponestafetten 2005

RESULTATER Sponestafetten 2005

MENN SENIOR           Tot tid: Etap:
Startnr. 19 Modum FIK  14:35,4
1.etappe Tore S. Hansen       04:02,0
2.etappe Andreas Skatvedt     01:50,0
3.etappe Amund Hoffart        02:28,0
4.etappe Øivind Wiger         02:32,0
5.etappe Tore Bye             02:56,0
6.etappe Thomas Karlsen       00:47,4

Startnr. 23 Nesbyen       15:28,0
1.etappe Magnus Lindahl       03:56,0
2.etappe Sondre Lindahl       01:48,0
3.etappe Simen Andersen       03:01,0
4.etappe Tore Bjerkerheim     02:31,0
5.etappe Frank Jensen         03:22,0
6.etappe Jesper Høva          00:50,0

Startnr. 21 Vestre Spone IF 16:05,0
1.etappe Per Kr. Nygård       04:18,0
2.etappe Magnus Bergan        01:56,0
3.etappe Steinar Sveen        03:00,0
4.etappe Jan Indsetviken      02:28,0
5.etappe Karl Erik Overn      03:27,0
6.etappe Bjarne Johansen      00:56,0

KLASSE JUNIOR
Startnr. 20 Sigdal FIK Junior 16:33,0

1.etappe Harald Aaby Flatin   04:49,0
2.etappe Sigbjørn T. Skatvedt 02:02,0
3.etappe Henrik Fremgaard     03:07,0
4.etappe Eirik Tanberg        02:23,0
5.etappe Knut A. Flatin       03:14,0
6.etappe Jack-Ivar Bøhn-Nielsen 00:58,0

KLASSE VETERANER
Startnr. 25 Modum FIK Veteraner 16:31,0
1.etappe Brede Huse           04:22,0
2.etappe Alf Morka            02:12,0
3.etappe Pål Stenbro          03:08,0
4.etappe Arne Skretteberg     02:36,0
5.etappe Ulf Dahl             03:17,0
6.etappe John Muggerud        00:56,0

KVINNER Junior
Startnr. 14 Ringerike 18:19,9

1.etappe Maria Aure           03:56,0
2.etappe Mari Lauritzen Næss  02:33,0
3.etappe Caroline Amundsen    03:48,0
4.etappe Marte A. Buttingsrud 02:56,0
5.etappe Guro Olsen Gjestvang 04:05,0
6.etappe Anette Søbakken      01:01,9

MIXSTAFETT

Start nr. 4 Sigdal FIK 1 05:23,2
1.etappe 14 Kjetil Kleiv
2.etappe 15 Sigbjørn T. Skatvedt
3.etappe 11 Brede Bekken
4.etappe 16 Elin Støvern
5.etappe 12 Eva Velstad
6.etappe 13 Ingeborg Helgetveit

Startnr. 9 Sturla 1     05:25,0
1.etappe 13 Bendik Nes
2.etappe 12 Ferdinan Kran Edman
3.etappe 12 Andras Andersen
4.etappe 14 Tonje Høgli Andersen
5.etappe 15 Anja Wilson Iversen
6.etappe 15 Ida Lobben Stie

Startnr. 11 Ringerike 05:34,0
1.etappe 16 Audun Roald Strøm
2.etappe 14 Halvard Olsen Gjestvang
3.etappe 14 Daniel Bergerud
4.etappe 13 Heidi Ringen
5.etappe 11 Regine Haraldsen
6.etappe 12 Elisabeth Hammerstad

Start nr. 1 MODUM FIK 1 05:39,0
1.etappe 13 Kristian Hoffart
2.etappe 16 Andreas Skadvedt
3.etappe 13 Marius Holm
4.etappe 13 Silje Kr. Andersen
5.etappe 11 Kjersti Ramstad
6.etappe 15 Maren Tandberg

Start nr. 5 Sigdal FIK 2 05:55,0
1.etappe 14 Kristen Reistad
2.etappe 15 Hans Marius Støa
3.etappe 14 Sten Vidar Bergan
4.etappe 12 Nina Støvern
5.etappe 11 Åse Reistad
6.etappe 11 Siri Kleiv

Startnr. 10 Sturla 2 06:00,0
1.etappe 13 Markus Midtskogen
2.etappe 15 Tina Andersen
3.etappe 13 Jonas Bjørndal
4.etappe 13 Emilie Nes
5.etappe 13 Marie Eap
6.etappe 13 Petra Gjennestad

Start nr. 2 Modum FIK 2 06:03,0
1.etappe 15 Ole Kr. Skålien
2.etappe 16 Timo A. Bakken
3.etappe 11 Håkon Bekkeseth
4.etappe 14 Silje Sprakhaug
5.etappe 11 Julie Dahl
6.etappe 14 Ane Versland

Start nr. 3 Modum FIK 3 06:03,0
1.etappe 15 Mattias Solheim
2.etappe 16 Tor Kr. Andersen
3.etappe 13 Vegard Dahl
4.etappe 14 Anne M.Bergsland
5.etappe 11 Lisa Niemann
6.etappe 11 Heidi Mårtenson

Plass: 12 Vestre Spone IF 06:15,0
1.etappe 15 Even Hoffart
2.etappe 14 Sondre Nygård
3.etappe 9 Lars Skyliholt
4.etappe 11 Anne Skyliholt
5.etappe 12 Ingrid V. Sveen
6.etappe 12 Anne Gamst Shjerven

Startnr. 7 Eiker Kvikk 1 06:34,0
1.etappe 13 Henrik Holth
2.etappe 13 Tord Kaasa
3.etappe 11 Fredrik Hagen
4.etappe 13 Mari Elise Aaby
5.etappe 11 Sunniva Brox
6.etappe 12 Marie Rolland Enger

Startnr. 8 Eiker Kvikk 2 06:49,0
1.etappe 12 Stine Dombu
2.etappe 13 Kristine Klægstad Moen
3.etappe 9 Aurora Brox
4.etappe 13 Tine Deilkås
5.etappe 11 Linn Nikkerud
6.etappe 10 Henriette Berget 

Resultater 2004

Sponestafetten 2004 ble i år avholdt i strålende sommervær og med nok en gang meget god deltagelse.

9 lag i Mixstafetten, 4 damelag, 3 seniorlag, 2 juniorlag og 1 veteranlag. I mixstafetten ble det Sigdal som vant 13 sekunder foran Sturla  – Sturla stillte forøvrig med rent jentelag  (minst 3 jenter må være med)

Dameklassen ble vunnet av Sigdal  – foran Sturla. Modum FIK gjorde rent bord i seniorklassen, juniorklassen og veteranklassen. I veteranklassen lå det an til et gledelig gjensyn med Gråbein. Gråbein var påmeldt med veteranlag, men måtte melde avbud p.g.a. forfall som kom sent lørdag kveld.
På 1.  etappe  på herrestafetten, ble det et jevnt oppgjør mellom 4 løpere. Brede Huse for Modums veteraner, Tom Andre Kaldager, Per Kristan Nygård og Amund Hoffart – vekslet nesten likt på ca 4:11 etter første etappe.

Resultater Mix Stafetten

MENN SENIOR
etappetid
1 47. MODUM FIK 1 14:59,3 
1 Tom Andre Kaldager     04:10,0
2 Thomas Karlsen         01:45,0
3 Øyvind Wiger           02:51,0
4 Arne Chr. Sand         02:20,0
5 Tore Sand Hanssen      03:00,0
6 Brede Huse             00:53,3

2 46. VESTRE SPONE 16:16,0 
1 Per Kristian Nygård    04:11,0
2 Vegard Rolfsrud        02:01,0
3 Jan Indsetviken        02:54,0
4 Karl Erik Overn        02:50,0
5 Bjarne Johansen        03:27,0
6 Odd Inge Hellerud      00:53,0

3 49 SIGDAL FIK 16:50,0 
1 Bjørn Tore Evju        04:32,0
2 Andreas Fragåt         01:52,0
3 Anders Fragått         03:03,0
4 Dag Ingar Hagavold     02:44,0
5 Runolv Stegane         03:43,0
6 Hans Marius Støa       00:56,0

HERRER Jr.
1 56. Modum FIK 15:49,0 
Amund Hoffart            04:12,0
Eivind Brovold           01:59,0
Sondre Eriksen           02:53,0
Timo A. Bakken           02:28,0
Karsten Kopland          03:17,0
Tor Kristian Anderse     01:00,0

2 55. SIGDAL FIK 16:18,0 
1 Martin Lager           04:25,0
2 Henrik Fremgaard       01:52,0
3 Harald Aaby Flatin     03:06,0
4 Eirik Tandberg         02:29,0
5 Knut Aaby Flatin       03:30,0
6 Amund Aasen            00:56,0

HERRER VETERAN

1 52. MODUM FIK 16:14,0
1 Brede Huse             04:10,0
2 Alf Morka              02:09,0
3 Roar Bye               03:07,0
4 Pål Stenbro            02:36,0
5 Ulf Dahl               03:11,0
6 Halvard Haugen         01:01,0

KVINNER

41. SIGDAL FIK 16.28,3 
1 Eli Albjerk            03:37,0
2 Stine Desserud         02:05,0
3 Elin Støvern           03:13,0
4 Ingeborg H. Marken     02:55,0
5 Kristin Kopland        03:40,0
6 Tone Helgetveit        00:58,0

43. STURLA 16.41,0 
1 Tonje Vråle            03:27,0
2 Linda Engstrøm         02:08,0
3 Christina Omfjord      03:28,0
4 Anne Willassen         02:59,0
5 Mette M. Justad        03:39,0
6 Marianne Teigen        01:00,0

42. SIGDAL FIK ll 17.33,0 
1 May Britt Aalien       03:50,0
2 Mari Albjerk           02:07,0
3 Borghild Hjelmeset     03:48,0
4 Anne K. Marken         03:01,0
5 Oda Tandberg           03:47,0
6 Ingvild Stegane        01:00,0

44. MODUM FIK 18.40,8 
1 Mari Haugen            03:39,0
2 Mari Sønju             02:27,0
3 Ann E. Gunnulfsen      03:49,0
4 May Ingela Hope        03:15,0
5 Åse Marie Muggerud     04:31,0
6 Anne Marthe Haugen     00:59,8

Sponestafetten 2003

Resultater Sponestafetten 2003

Klasse Herrer

1 22 Modum FIK I         Etappetid
1 Tore Bye               03:58,0
2 Thomas Karlsen         01:41,0
3 Tom A. Kaldager        02:47,0
4 David Løver            02:23,0
5 Jens Aksel Nilsen      03:06,0
6 Anders D. Paulsen      00:45,7
Sluttid: 14:40,7

2 24 Sturla              Etappetid
1 Tore Sand Hanssen      03:57,0
2 Carlos Hernandez Vråle 01:54,0
3 Bjørn Verde Thon       03:16,0
4 Håkon Kylland          02:26,0
5 Per Rune Omfjord       03:02,0
6 Alfred De Haas         00:53,7
Sluttid: 15:28,7

23 Modum FIK II          Etappetid
3 1 Øivind Wiger         04:15,0
2 Karsten Kopland        01:59,0
3 Sondre Eriksen         02:59,0
4 Henning Dybendal       02:17,0
5 Amund Hoffart          03:15,0
6 Aleksey Alekseyanok    00:58,8
Sluttid: 15:43,8

4 26 Vestre Spone IF     Etappetid
1 Per Kristian Nygård    04:23,0
2 Christian Bache        01:56,0
3 Jan Indsetviken        03:02,0
4 Steinar Sveen          02:41,0
5 Bjarne Johansen        03:35,0
6 Odd Inge Hellerud      00:53,4
Sluttid: 16:30,4

VETERAN
1 28 Modum FIK  
         Etappetid
1 Brede Huse             04:17,0
2 Arne Skretteberg       02:00,0
3 Jørgen Mårtensson      02:53,0
4 Jens Kr. Kopland       02:32,0
5 Gjermund Hellerud      03:18,0
6 John Muggerud          00:56,0
Sluttid: 15:56,

Rank Klasse MIX
Alder
1 1 Modum FIK I              Tid: 05:03
1 Karsten Kopland         15
2 Amund Hoffart           15
3 Kristian Hoffart        11
4 Mari Haugen             16
5 Silje Kristine Andersen 11
6 Live Fure               13

2 5 Sigdal FIK I                  05:05
1 Eirik Tandberg          16
2 Martin Lager            14
3 Andreas Fragått         13
4 Elin Støvern            14
5 Ingeborg Helgetveit     11
6 Kristin Tandberg        13

Sigdal FIK II                  5:18
1 Bjørn Ola Grøterud      14
2 Knut Aa. Flatin         15
3 Fredrik Aalien          11
4 Gjermund B†sen          14
5 Sten Vidar Bergan       12
6 Jack-Ivar Bøhn          15

4 6 Sigdal FIK II                 05:31
1 Henrik Ø. Fremgaard     16
2 Harald Aa. Flatin       16
3 Sigmund Båsen           12
4 Nora S. Aasen           13
5 Kathrine Aalien         12
6 Oda Lindbo              12

5 2 Modum FIK II                  05:45
1 Jan Fuhre               12
2 Stian Jelstad           15
3 Marius Holm             11
4 Åse-Marie Muggerud      15
5 Annika Rø               13
6 Anne Marte Haugen       15

6 3 Modum FIK III                 05:51
1 Andreas Haug            15
2 Gunnar Rø               15
3 Marius Valvatne         12
4 Marte Eriksen           13
5 Lene Hjelmesæth         13
6 Ida Marie Laache        13

7 9 Vestre Spone IF               06:09
1 Sondre Nygård           12
2 Christian Bache         16
3 Even Andreas Nygård     13
4 Gry Skyliholt           16
5 Anne Reese              11
6 Anne Skyliholt          11

8 4 Modum FIK IV                  06:24
1 Eirik Jelstad           12
2 Mattias Solheim         13
3 Tor Kr. Andersen        14
4 Maren Kopland           13
5 Inger Helene Hartz      11
6 Mari Lassen             16

Resultater Sponestafetten 2003

Klasse DAMER

1 14 Sturla I             Etappetid:
1 Cecilie Gjersum         03:34,0
2 Linda Engstrøm          02:07,0
3 Marianne Teigen         03:16,0
4 Tonje Vråle             02:37,0
5 Christina S. Omfjord    03:48,0
6 Hege Olsen              00:53,6
Sluttid:   16:15,6 NYREKORD !

!
2 16 Eiker Kvikk        Etappetid:
1 Hanne Firing            03:35,0
2 Kristin Holte           02:04,0
3 Evelyn Kvam             03:27,0
4 Mari Brox               03:04,0
5 Synnøve Brox            03:33,0
6 Hege Enger              00:52,0
Sluttid: 16:35,0

3 17 Sigdal FIK I       Etappetid:
1 Janne Aalien            03:54,0
2 Eli Albjerk             02:03,0
3 Ingeborg H. Marken      03:13,0
4 Anne Kristi Marken      02:52,0
5 Kristin Kopland         03:41,0
6 Tone Helgetveit         00:53,0
Sluttid: 16:36,0
4 18 Sigdal FIK II      Etappetid:
1 May Britt Evju          03:55,0
2 Elin Bergan             02:26,0
3 Ingvild Stegane         03:53,0
4 Malin Maurseth          03:20,0
5 Trude Aalien            04:07,0
6 Borghild Hjelmeseth     01:01,0
Sluttid: 18:42,0

5 15 Sturla II          Etappetid:
1 Mette M. Justad         03:58,0
2 Guro Helgesen           02:31,0
3 Rihne Amundsen          03:50,0
4 Gry Jakobsen            03:23,0
5 Anette Ramfjord         04:09,0
6 Mari Helgesen           01:00,0
Sluttid: 18:51,0

SPONESTAFETTEN 2002

Årets Sponestafett bød  nok en gang på friske dueller rundt om på Spone.
Gledelig var det at det denne gang var flere damelag (5) en herrelag (4) på startstreken.

Damestafetten ble jevn, hvor Sturla trakk det lengste strået – 8 sek. foran  Sigdal som igjen var 1 sekund foran Eiker Kvikk.
Mixklassen hadde 7 lag pluss et rent guttelag som deltok utenfor konkurranse.

I herreklassen var juniorlaget til Eiker Kvikk igjen best 16. sek foran Modum. Både Eiker Kvikks Håkon Brox, og Modums Thomas Karlsen hadde meget sterke etappetider på 2. etappe – 1 sekund fra etappe rekorden (Tommy Lafton, Ringerike 1994) Etapperekord ble det derimot på siste etappe, da Anders D. Paulsen for Modum FIK ble klokket inn på 45.sek på den 330 meter lange etappen. Dette er 1 sekund bedre enn klubbkameraten Morten Larsen hadde fra 1993.

RESULTATER 
Klasse Menn
PL ETAPPE NAVN    ETAPPETID     TID
JUNIOR
1 16 IF Eiker Kvikk 14:23,0
1 Geir Eklund      03:56,0
2 Håkon Brox       01:41,0
3 Lasse Blom       02:43,0
4 Andre Schinnes   02:15,0
5 Tore Sand Hansen 02:56,0
6 Bent Martinsen   00:52,0

SENIOR
1         18 Modum FIK      14:39,0
1 Tore Bye          04:01,0
2 Thomas Karlsen    01:41,0
3 Erik Molenaar     02:44,0
4 Kristen Aaby      02:17,0
5 Tom A. Kallager   03:11,0
6 Anders D. Paulsen 00:45,0

2             21 Modum FIK 2 15:44,0
1 Gjermund Hellerud 04:24,0
2 Jens Aksel Nilsen 01:46,0
3 Jens K. Kopland   02:57,0
4 David Løwer       02:26,0
5 Roar Bye          03:20,0
6 Pål Stenbro       00:51,0

3         20 Vestre Spone IF 16:50,0
1 Jan Indsetviken   04:24,5
2 Odd Inge Hellerud 02:02,5
3 Steinar Sveen     03:01,0
4 Per K. Nygård     02:32,0
5 Magnus Bergan     03:52,0
6 Christian Bache   00:58,0

Klasse : Kvinner

PL ETAPPE NAVN     ETAPPETID TID

1               12  Sturla 16:55,0
1 Christina Sandvand 03:49,0
2 Anette Ramfjord    02:08,0
3 Marianne Teigen    03:17,0
4 Tonje Vråle        02:42,0
5 Linda Engstrøm     03:51,0
6 Wenche Sand Hansen 01:08,0

2             13 Sigdal FIK 17:03,0
1 Kristin Kopland    03:46,0
2 Ingvild Stegane    02:14,0
3 Tone Helgetveit    03:26,0
4 Ingeborg H. Marken 02:56,0
5 Anne Kristi Marken 03:46,0
6 Stine Desserud     00:55,0

3            11 Eiker Kvikk 17:04,0
1 Synøve Brox        03:35,0
2 Mari Brox          02:17,0
3 Siri Aspmyr        03:22,0
4 Birthe Smedsrud    02:58,0
5 Evelyn Koch Kvam   03:51,0
6 Catrine Koch Kvam  01:01,0

4              14 Modum FIK 18:12,0
1 Renate Lobben      04:04,0
2 Mari Haugen        02:15,0
3 Hanne Tuft Wold    03:45,0
4 Hilde Hovdenak     03:03,0
5 Marianne Kolsrud   04:03,0
6 Guro Haugen        01:02,0

5           15 Sigdal FIK 2 19:08,0
1 Janne Aalien       04:22,0
2 Trude Aalien       02:25,0
3 Mari Albjerk       03:51,0
4 Malin Maurseth     03:16,0
5 Elin Bergan        04:10,0
6 Guro Finnerud      01:04,0

MIX STAFETT

PL ETAPPE NAVN     Alder TID
1             5 Modum FIK 2 05:23
1 Åse-Marie Muggerud    14
2 Renate Lobben         16
3 Lene Hjelmesæth       12
4 Amund Hoffart         14
5 Leif Anders Gulsvik   11
6 Erlend Grinna Forsdal 14
81
2     1 Sigdal FIK 1 (dømt først) 05:24,0
1 Kristin Tandberg      12
2 Stine Desserud        16
3 Oda Lindbo            11
4 Harald Aaby Flatin    15
5 Nils Albjerk          12
6 Henrik Fremgård       15
81

3           4 Modum FIK 1 05:24,0
1 Anne Marthe Haugen    14
2 Mari Haugen           15
3 Marte Eriksen         12
4 Sondre Eriksen        16
5 Kristian Hoffart      11
6 Håkon Grinna          13
81

4         7 Eiker Kvikk 05:25,0
1 Kristin Holthe        16
2 Tone T. Vannebo       14
3 Veronica Blom         12
4 Leif Erling Hals      15
5 Martin Stronge        11
6 Thomas Holthe         13
81

5         2 Sigdal FIK 2 05:45,0
1 Kathrine Aalien 14
2 Mari Albjerk    16
3 Mari Grøterud   11
4 Gjermund Båsen  13
5 Sigmund Båsen   11
6 Eirik Tandberg  15
80

6           Modum FIK 3 05:56,0
1 Stine Grinna       16
2 Mari Bache         13
3 Guro Volland       11
4 Karsten Kopland    14
5 Karl Erik Overn    13
6 Haralds Haraldsrud 14
81

7           V. Spone IF 06:03,0
1 Kristina Indresæter 13
2 Kristine Folkvord   13
3 Ragnhild Strand     12
4 Magnus Bergan       15
5 Sondre Nygård       11
6 Christian Bache     15
79

Utenfor Konkurranse
Sigdal FIK 3 05:41,0
1 Martin Lager            13
2 Jack- Ivar Bøhn Nielsen 14
3 Roger Ravnås            14
4 Knut Aaby Flatin        14
5 Magnus Ravnås           12
6 Bjørn Ola Grøterud      13
80

 

Sponestafetten 2001

PLASS START NR. ETAPPE NAVN Alder TID
1 1 Sigdal FIK 1 05:19,7
1 Eirik Tandberg 14
2 Henrik Fremgård 14
3 Bjørn Ola Grøtterud 12
4 Mari Albjerk 15
5 Kristin Tandberg 11
6 Stine Desserud 15
2 4 Modum FIK 1 05:26,0
1 Amund Hoffart 13
2 Sondre Eriksen 15
3 Håkon Grinna 12
4 Renate Lobben 15
5 Anne Marthe Haugen 13
6 Åse Marie Muggerud 13
3 5 Modum FIK 2 05:34,0
1 Erik Carlsen 15
2 Jens Østvik 12
3 Carl Erik Overn 12
4 Mari Haugen 14
5 Maren Tandberg 11
6 Guro Haugen 16
4 12 IF Sturla 05:34,5
1 Anders Aamot Andersen 15
2 Haakon Thoen Tollefsen 15
3 Carl Fredrik Haugfos 12
4 Cecilie Gjersum 16
5 Petra Gjemmestad 11
6 Anette Baklid 11
5 9 Sylling 05:51,0
1 Hans Kr. Riddervold
2 Christian Barth
3 Eirik Lier
4 Eli Lilebergen
5 Iselin Bekken
6 Kristin Foss
6 2 Sigdal FIK 2 05:52,0
1 Knut Aaby Flatin 13
2 Harald Aaby Flatin 14
3 Martin Lager 12
4 Tone Helgetveit 16
5 Siril Stegane 13
6 Silje Karikoski 13
7 3 Sigdal FIK 3 05:53,0
1 Gjermund Båsen 12
2 Stian Iversen 14
3 Jack- Ivar Bøhn Nielsen 13
4 Marlin Maurset 15
5 Oda Lindbo 11
6 Inger Berit Grøterud 13
8 8 V. Spone IF 05:54,0
1 Ole Chr. Indresæter 16
2 Per Kr. Nygård 14
3 Alexander Jahr 12
4 Ingrid Helerud 13
5 Aina Moen 11
6 Silje Overn 15
9 6 Modum FIK 3 06:14,0
1 William Skakstad 14
2 Anders Bakke 13
3 Magnus Tandberg 14
4 Mari Bache 12
5 Marte Eriksen 11
6 Ingvild Sandvand 15
10 7 Modum FIK 4 06:44,0
1 Eirik Jelstad 15
2 Stian Jelstad 13
3 Sigurd Bache 7
4 Marianne Sandberg 15
5 Vilde Skakstad 11
6 Elise Ness 12
Klasse Menn
PLASS START ETAPPE NAVN ETAPPETID TID
JUNIOR
1 16 IF Eiker Kvikk 14:36,0
1 Geir Eklund 03:54,0
2 Bent Martinsen 01:48,0
3 Lasse Blom 02:41,0
4 Håkon Brox 02:18,0
5 Andre`Schinnes 03:04,0
6 Håkon Koppergård 00:51,0
2 17 Krødsherad 17:36,0
1 Anders Bentsen 04:51,0
2 Christian Holtmoen 02:05,0
3 Ola G. Kallager 03:17,0
4 Anders Bjerregård 02:50,0
5 Bjørnar Frydenhaug 03:39,0
6 Leif Erik Lesteberg 00:54,0
SENIOR
1 20 Ringerike FIK 15:01,0
1 Knut Aalien 03:57,0
2 Gunnar Bekkevold 01:45,0
3 Rune Støland 02:46,0
4 Arne Sand 02:25,0
5 Terje Skinstad 03:17,0
6 Lars Ohren 00:51,0
2 22 Modum FIK 15:55,0
1 Gjermund Hellerud 04:37,0
2 Jens Aksel Nlsen 01:50,0
3 Alexander 02:51,0
4 Anders Dalby Paulsen 02:35,0
5 Dimitri 03:10,0
6 Sondre Eriksen 00:52,0
3 23 Bakke IF 15:59,0
1 Ivan Afansanov 04:35,0
2 Odd Vegar Knive 01:59,0
3 Erling Enger 02:43,0
4 Henning Dybendal 02:22,0
5 Yurie Ryszkov 03:27,0
6 Håkon Knive 00:53,0
4 21 Vestre Spone IF 16:26,0
1 Jan Indsetviken 04:25,0
2 Sverre Bjørnstad 02:07,0
3 Bjarne Johansen 03:00,0
4 Odd Inge Hellerud 02:34,0
5 Hans Anton Bjørndalen 03:29,0
6 Vegar Rolfsrud 00:51,0
5 19 Krødsherad 16:32,0
1 Kristian Torgersen 04:26,0
2 Roger Kittilsen 01:52,0
3 Steinar Glesne 03:11,0
4 Frank Slevikmoen 02:33,0
5 Eirik Bjerregård 03:35,0
6 Geir Kåre Ørpen 00:55,0
VETERAN
1 25 Modum FIK 1 15:07,0
1 Tore Bye 03:58,0
2 Ulf Dahl 01:50,0
3 Roar Bye 02:55,0
4 Kristen Aaby 02:23,0
5 Brede Huse 03:09,0
6 John Muggerud 00:52,0
2 10 Modum FIK 2 18:11,0
1 Arne Skretteberg 04:48,0
2 Terje Andersen 02:12,0
3 Aleksei 03:19,0
4 Alf Morka 02:55,0
5 Erik Grøtterud 03:53,0
6 Svein Runar Torgersen 01:04,0

Sponestafetten 2000

R E S U L T A T E R
SPONESTAFETTEN 2000
Herrer Junior

1 014 Eiker Kvikk IF Eiker Kvikk 14.40,9 00.00,0
1. Geir Eklund      03.53,5
2. Håkon Brox       01.47,5
3. Lasse Blom       02.44,0
4. Bent Martinsen   02.17,0
5. Andre Schinnes   03.04,0
6. Roy Are Berget   00.54,9

2 015 Vestre Spone Vestre SponeIF 17.20,4 02.39,5
1. Vegard Rolfsrud    04.48,0
2. Henning Tandberg   01.58,0
3. Sverre Bjørnstad   03.21,0
4. Narve Lybeck       02.47,0
5. Hans A. Bjørndalen 03.33,0
6. Geir Formodalen    00.53,4

Herrer Senior
1021 Ringerike Ringerike FIK 14.54,8 00.00,0
1. Knut Aalien        03.52,0
2. Amund Helland      01.51,0
3. Bjørn N. Tuftin    02.51,0
4. Hans E. Sand       02.17,0
5. Arne K. Sand       03.08,0
6. Carsten Høy        00.55,8

2 017 Modum Modum FIK 15.58,3 01.03,5
1. Arve Fjeld         04.24,0
2. Trond Skretteberg  01.53,0
3. Gjermund Hellerud  03.03,0
4. Anders Paulsen     02.31,0
5. Roar Bye           03.19,0
6. Jens A.Nilsen      00.48,3

3 018 Sigdal Sigdal FIK 16.23,7 01.28,9
1. Geir Skatvedt       04.32,0
2. Knut A. Reistad     02.02,0
3. Vidar Helgetveit    02.54,0
4. Dag Ivar Hagatveit  02.28,0
5. Runolv Stegane      03.36,0
6. Kristian M.Grøterud 00.51,7

4 019 Vestre Spone Vestre Spone IF 16.27,7 01.32,9
1. Bjarne Johansen    04.32,0
2. Bjornar Indresæter 01.58,0
3. Steffen Haere      03.05,0
4. Odd I. Hellerud    02.30,0
5. Tore Nordmyren     03.23,0
6. Kjell A.Indresæter 00.59,7

Herrer Veteran
1 023 Modum Modum FIK 16.17,8 00.00,0
1. Brede Huse         04.16,0
2. Geir Bjølgerud     02.04,0
3. Sven Enger         03.17,0
4. Arne Skretteberg   02.35,0
5. Ulf Dahl           03.13,0
6. John Muggerud      00.52,8

Kvinner Senior
1 010 Sigdal Sigdal FIK 18.01,1 00.00,0
1. Janne Aalien       03.41,0
2. Eli Albjerk        02.14,0
3. Marianne Skinnes   04.00,0
4. Ingeborg H. Marken 02.56,0
5. Elin Bergan        04.04,0
6. Trude Aalien       01.06,1

2 011 Modum Modum FIK 18.25,5 00.24,4
1. Kristin Kopland    03.36,0
2. Wenche Backe       02.21,5
3. Hanne Skretteberg  04.07,5
4. Birgit Muggerud    03.08,7
5. Tove Jelstad       04.11,3
6. Guro Haugen        01.00,5

Mix Lag
1 001 Sigdal 1 Sigdal FIK 05.23,0 00.00,0
1. Mari Albjerk 14
2. Eli Albjerk 16
3. Mari Grøterud 12
4. Henrik FremgArd 13
5. Harald A. Flatin 13
6. Eirik Tandberg 13

2 002 Sigdal 2 Sigdal FIK 05.28,0 00.05,0
1. Tone Helgetveit 15
2. Malin Maurseth 14
3. Kristin Tandberg 11
4. Kai A. Jellum 16
5. Gjermund BAsen 11
6. Kjetil Iversen 14

3 004 Modum 1 Modum FIK 05.42,0 00.19,0
1. Guro Haugen 15
2. Renate Lobben 14
3. Ase M. Muggerud 12
4. Bjorn O. Lunde 15
5. Jens Østvik 11
6. Sondre Eriksen 14

4 007 Vestre Spone Vestre Spone IF 05.55,0 00.32,0
1. Si1je Overn 14
2. Ingrid H.Hellerud 12
3. Christina Indresæter
4. Eirik Folkvord 15
5. Per K. Nygård 13
6. Bjorn Formodalen 15

5 005 Modum 2 Modum FIK 06.13,0 00.50,0
1. Elise Nes 11
2. Mari Haugen 13
3. Maren Tandberg 11
4. Amund Hoffart 11
5. Magnus Tandberg 13
6. Wiliam Skakstad 13

6 003 Sigdal 3 Sigdal FIK 06.20,0 00.57,0
1. Stine Desserud 14
2. Marianne Skinnes 16
3. Siril Stegane 12
4. Stian Iversen 13
5. Nils Albjerk 11
6. Knut A. Flatin 12

7 006 Modum 3 Modum FIK 06.33,0 01.10,0
1. Marte Eriksen 11
2. Mari Backe 11
3. Vilde Skakstad 11
4. Anders Backe 14
5. Christian Bache 13
6. Vegard Aasmundrud 14